Dodavatelé

Blanke-art

Café Gape

Green Tree Food

Malý Noe

Muchlinka

Náruč dětem

Sonnentor

Rodinné vinařství u Samsonů

 


 

BLANKE ART                                            blanke art     

Paní Blanka Drabová, tvůrkyně hedvábné krásy o sobě říká:

Jsem už ,, jak já říkám velká holka". Je mi 47. Bydlím v malém městě v Bruntále. Jsem povoláním učitelka, vystudovala jsem obor český jazyk a výtvarná výchova. Jsem vdaná 27 let a máme dvě úžasné dcery (20, 14).

A kdo jsem?

Především jsem žena a užívám si to.

Velmi ráda tvořím, maluji, kreslím, navrhuji, čtu ... Miluji knížky především ty, které mě posouvají dál. Každý den končím s knížkou v ruce. Stále vyhledávám nové podněty, nové informace. Baví mě poznávat svět. Baví mě dívat se pod pokličku přírodě, vesmíru. Věřím ve vesmírné zákony, věřím v sílu myšlenky, věřím v sebe, ve svou sílu, ve svou ženskost. Věřím, že ženská energie promění svět. S maminkou máme uměleckou kavárnu. Naším cílem je obohatit život lidem, aby ve svých životech hledali krásu a radost. Pravidelně chystám krátká povídání pro ženy. Naše setkávání jsou velmi obohacující. Dala jsem jim název Bohyně nestárnou. Myslím si, že je velmi důležité, aby se ženy setkávaly a vytvořily svou komunitu. Pro ženy pořádáme i módní přehlídky z naší autorské dílny. Maluji na hedvábí a textil. Upřednostňuji modely, které zdůrazní křehkost a krásu ženy. Jsou to modely především pro ŽENY, které se nestydí a nebojí se být jiné a originální. Ráda cestuji. Mám ráda vůni levandule, pole rozkvetlých slunečnic, šumění moře, východ slunce, obdivuji díla impresionistů a především Vincent van Gogha. Výtvarná díla impresionistů jsou mým vzorem a jejich kraj Provence mým zamilovaným místem. Pravidelně jako správná bohyně pečuji o své tělo, chodím do fitka. A když potřebuji nabrat sílu a energii rozběhnu se do lesa a běžím a běžím a běžím a čistím hlavu...

Miluji svůj život, věřím, že to lze vyčíst i z mých kreseb. Svět kolem nás nám dává neskutečné možnosti.....jen se stačí zastavit .....chvíli vnímat...cítit....a nové podněty a nápady jsou tu.

Vše nové je pro mě velkou výzvou...Věřím, že nic není náhoda.

A to jsem já.......

Blanka

 

 

1. eKrasy Dáma (2)   2.   eKrasy Hedvábné pohlazení (1)  3.    eKrasy Hedvábný vánek (1)     4. eKrasy Kravaťák

                                   Nahoru

 


 

CAFÉ GAPE                                    cafe gape

 

Jsme malá rodinná pražírna z Lošova na Olomoucku, zabývající se pražením prvotřídní kávy. Vedle dvou směsí vhodných pro přípravu espressa nabízíme i jednodruhové kávy z různých plantáží rovníkového pásma. Káva je pražená tmavěji, ale vždy se zachováním jemné acidity. Cílem naší pražírny je dodat vždy kvalitní a dobrou kávu, která vás nejen probere, ale i příjemně naladí. 

 

 

1.     Kafíčko

    Nahoru

 


 

GREEN TREE FOOD                               green tree food

 

Delikatesy pro mlsné jazýčky z Prostějova:

Jsme tady, abychom Vám nabídli něco mimořádného - chuťové delikatesy, jak u nás říkáme, prostě "dobrůtky". A proč by Vás to mohlo zajímat? Odpovězte si sami na následující otázky: 

dáváte přednost výrobkům z kvalitních surovin ?

nechcete jíst náhražky, umělá barviva a jiné chemické látky ?

máte rádi nové zajímavé chutě ?

My určitě ano. A protože nechceme dávat našim dětem čokoládu, která je plná ztužených tuků a cukrů, začali jsme s výrobou vlastních pralinek z francouzské a belgické čokolády.

 

1.       Kafíčko     2.    Šťastná žena  3.   Šťastný muž

    Nahoru

 


 

MALÝ NOE                                          malý noe

 

Naše poslání

Nadace Malý Noe byla založena v květnu 2007 a zapsána do Nadačního rejstříku vedeného u Krajského soudu v Ostravě pod číslem N 269. Účelem zřízení nadace a jejím posláním je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů, ať již tito rodiče zemřeli a nebo tito rodiče své děti opustili, či je týrají, zneužívají a nebo je jinak ohrožují na jejich životě a nebo na jejich psychickém či fyzickém zdraví.

Nadace rovněž pomáhá i zdravotně znevýhodněným dětem vyrůstajícím v náležité rodičovské péči, avšak tito jejich rodiče nemají dostatek finančních prostředků pro krytí nákladů spojených s léčbou jejich zdravotně znevýhodněných dětí.

Naše filozofie

Základní zásadou činnosti nadace je pomáhat dětem tak, že 100% darů od sponzorů nadace jde přímo na projekty pomoci dětem. V praxi to znamená, že tradiční náklady nadací spojené se mzdami, účetnictvím, právními službami apod. jsou v naší nadaci nulové. Všichni členové nadace pracují v nadaci zdarma. Rovněž dobrovolníci, kteří nadaci pomáhají, působí v nadaci bez nároku na odměnu. Nadace působí převážně v Olomouckém kraji, ale má i jeden zahraniční projekt – Domov Malého Noe v Zambii.

 

 

1.        Kafíčko 

    Nahoru

 


MUCHLINKA                                  muchlinka

 

„Našim přáním a cílem je předat dětem takové hodnoty, které budou podporovat jejich myšlenkový a vnitřní svět. Jako způsob předávání těchto hodnot a dovedností jsme zvolili VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚHŮ,“ vysvětlila autorka projektu Petra Kamelandrová.

„Tvořím… Inspiruji… Vyzývám: Najděte život, který vás bude bavit… K tomuto projektu mě vedla vlastní touha po vzdělávání sebe i druhých. Jako máma malých dětí jsem objevila sílu rodičovského působení, a tak vznikla touha vytvořit projekt, který by pomáhal rodičům ukazovat dětem, jak nalézt to nejlepší pro svůj život. Vnitřně jsem také vždy cítila, že můžu pozitivně ovlivnit a měnit osudy těch, kteří vzešli z nevyhovujících rodinných poměrů a kteří se sobě tak nějak ztratili. Domnívám se, že jim můžu pomoci najít a vytáhnout to nejlepší z nich na svět a oni pak budou moci žít smysluplnější život. Směr je jasný – realita je totiž generována zevnitř ven…“

O Muchlince

Chobotnička MUCHLINKA je česká hračka s certifikátem nezávadnosti, vhodná pro novorozence i větší děti. Vyrobená je z hebkého, zdravotně nezávadného postřiženého froté,které se používá pro výrobu kojeneckého prádla, Vycpávkou je pružné duté polyesterové vlákno. Lze ji prát na 30 °C a vhodná je i pro alergiky.

 

1.    Muchlinka 

    Nahoru


 

NÁRUČ DĚTEM                               náruč dětem

 

 

Posláním organizace Náruč dětem je doprovázet rodiny v krizi na cestě k jejich uzdravení, podílet se na vytváření přirozeného prostředí, ve kterém mohou děti prožít spokojené dětství.

Hodnoty organizace

  • Otevřenost
  • Spolupráce
  • Zodpovědnost
  • Rozvoj
  • Respekt

Poskytované služby

  • Doprovázení pěstounských rodin
  • Vzdělávání
  • Poradenství rodinám v konfliktu

 

 1.    Srdce pro děti   2. Pomoc pro děti

 

    Nahoru


SONNENTOR                                      sonnentor žluté logo

 

 

Výrobce BIO čaje říká: „Harmonie je to kouzelné slovo. To je naše filozofie při práci s přírodou. A naše tajemství, které je ukryto v každém produktu SONNENTOR.“

 

Adventní sada: “Tradiční Adventní sada 24 druhů ovocných, černých, zelených, bílých či bylinných čajů s unikátní básničkou na každém přebalu na vás čeká v překrásném vánočním obalu. Koření s vůní Adventu jen dokreslí blížící se atmosféru Vánoc.”

 

Štěstí je být mužem: „Tato orientálně svěží a kořeněná směs s Darjeelingem, mátou kadeřavou a badyánem přesvědčí nejen mužskou část čajových nadšenců. Výborně si rozumí s obilninami, dezerty a čokoládou. Štěstí je... projevit svůj talent, sebevědomě a nezávisle. Poznejte všechny skryté stránky své osobnosti!“  (text v záložce “Dodavatelé”)

 

Štěstí je být ženou: „Bylinná směs s kontryhelem, rozmarýnem a brusinkami vás přesvědčí svou bylinně-ovocnou a nasládlou chutí. Ladí s pokrmy středomořské kuchyně, jako jsou například pokrmy z těstovin, rajčat a Piccata Milanese. Dopřejte si štěstí být ženou.“ (text v záložce “Dodavatelé”)

 

Štěstí je umět si vybrat: „14 variant biosměsí s bylinkami, ovocem, kořením, maté a černým, zeleným i bílým čajem, to je doslova rozmanitost chutí! Ochutnejte je všechny od kořeněných po ovocně svěží a nalezněte štěstí v šálku čaje.“

 

 

1.     Čajový advent   2.     Čajový úsměv  3.    Šťastná žena  4.    Šťastný muž

 

    Nahoru

 


RODINNÉ VINAŘSTVÍ U SAMSONŮ            vinařství u samsonů

 

 

Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se vinařství věnuje již 5. generace.

Od roku 1880 již 5. generace vyrábí kamenná vína z Velkých Němčic a to ojedinělou, tradiční, oxidativní technologií našich předků, bez umělých kvasinek, s vlastními odrůdovými zákvasy a minimalizací chemie. Vína se vyznačují jemnější aromatikou, harmonií, s příjemnou kyselinkou, zbytkovým cukrem, vysokým extraktem a odpovídajícím alkoholem. Převažují vína v kategorii reserva, tj. výroba v kvalitně zavíněných sudech s vinným kamenem a dodržením zásad odrůdovosti. Výsledkem jsou unikátní, velká, harmonická vína s příjemnou zralostí, chutí a odrůdovostí, neovlivněná módními trendy.

 

 1.    Roséčko 2.     Sauvignon   3.    Vavřinec 4.     Vlašák

    Nahoru

Zpět do obchodu