Kameny

Achát barvený

Jedná se o ochranný kámen, který zmírňuje nepříjemné stresové stavy a obnovuje tělesnou energii. Má silné ochranné účinky, nošený na těle vytváří ochranný štít kolem celého těla. Negativní síly odráží zpět k jejich původci. Achát pruhovaný rovněž symbolizuje hojnost a bohatství.

 

Achát mechový

Charakterizuje jej silné sepětí s přírodou, efektivně obnovuje narušenou rovnováhu, osvěžuje duši a ukazuje vše krásné okolo. Je velmi prospěšný pro všechny pěstitele rostlin. Přitahuje do života bohatství, štěstí, nové přátele a zajišťuje dlouhověkost. Vyčerpanému organismu propůjčuje novou dávku energie.

 

Achát pruhovaný červený

Kámen se v přírodě vyskytuje v mnoha barevných variacích. Již ve staré Římě a Řecku se z něj vyřezávaly pečetě. Chránil před jedy a životními pohromami. Pomáhá překonávat negativní pocity. Odstraňuje vnitřní napětí. Navozuje v člověku pocit bezpečí a jistoty, posiluje upřímnou lásku, dodává odvahu nevzdávat se a zmírňuje citová zklamání. VHODNÝ OCHRANNÝ KÁMEN PRO MALÉ DĚTI!

 

 

Akvamarín

Tento kámen byl ctěn nejen u Indiánů na americkém kontinentu, ale byl nalezen také jako šperk ve starém Egyptě. Je to mimořádně uklidňující kámen, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní bloky. Zmenšuje obavy a strach, zvyšuje intuici, pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a mikrovlnek. Zajišťuje úspěch v riskantních krocích. Otevírá srdeční a krční čakru.

 

Amazonit

Tento kámen byl ctěn nejen u Indiánů na americkém kontinentu, ale byl nalezen také jako šperk ve starém Egyptě. Je to mimořádně uklidňující kámen, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní bloky. Zmenšuje obavy a strach, zvyšuje intuici, pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a mikrovlnek. Zajišťuje úspěch v riskantních krocích. Otevírá srdeční a krční čakru.

 

Ametyst

Je to mimořádně účinný kámen s ohromnou ochrannou silou. Má silnou léčivou a očistnou moc. Zahání stres, tiší všudypřítomné strachy, posiluje věrnost, napomáhá soustředění a rozvíjí intuici. Pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí. Zmírňuje bolesti hlavy a odstraňuje vnitřní napětí. Ulevuje při žaludečních a dýchacích potížích, kožních problémech a poruchách sluchu.

 

Angelit

Kámen navozuje naladěnou mysl svého majitele a zvyšuje jeho vnímavost. Díky němu budete soucitnější a chápavější – zejména k situacím, které užnelze změnit. Zmírňuje bolest a nesoulad a současně léčí rány. Otevírá cestu k duchovní inspiraci s pochopením a soucitem. Podporuje proces znovuzrození a stimuluje léčení.

 

Apatit

Zvyšuje v nás motivaci, je zdrojem energie. Podporuje otevřenost, usnadňuje kontakt s jinými lidmi, podněcuje tvůrčí vyjadřování a jednání. Odstraňuje negativní pocity a postoje.  Podporuje tvořivost a intelekt. Vnáší světlo do sporů a zmatků, pomáhá získávat informace, které se dají použít k osobnímu a společnému prospěchu. Zvyšuje cílevědomost a sebevědomí. . Otevírá schopnost radovat se a vidět krásy života. Je dobrým pomocníkem při práci na projektech pomáhá udržet pozornost na podstatných věcech.

 

Avanturín syntetický modrý

Je to syntetický kámen, který se nevyužívá v léčitelství. Díky své barvě podporuje šestou čakru. Tyto kameny jsou používány k masážím.

 

Avanturín syntetický zlatý

Sluneční kámen (Avanturín zlatý - sluneční) zahání obavy a fobie všeho druhu. Přináší štěstí a hojnost a transformuje negativní energii a psychický útok na energii pozitivní. Dává nám radost ze života. Vzbuzuje odvahu žít vlastní život a naplňovat své poslání.  Sluneční kámen snižuje stres a působí proti depresi. Pokud se nosí jako přívěšek nebo v kapse, zásobuje tělo energií v dobách nemoci nebo stresu. Omlazuje ducha. Je to syntetický kámen.

 

Avanturín zelený

Působí kladně na vše, co má spojitost s prosperitou a majetkem. Hojně se používá k ochraně domu a zahrad. je propojen s přírodou a jejím vnitřním klidem. Má pozitivní vliv na lidské tělo, protože zklidňuje ducha a duši. Ulevuje od nepříjemných migrén.

 

Býčí oko

Tato červená odrůda tygřího oka je kámen přinášející povzbuzení. Dokáže posílit sebedůvěru paměť a koncentraci. Uvolňuje svalové napětí a křeče.

 

Citrín

Přináší štěstí každému, kdo ho vlastní. Negativní emoce v jeho přítomnosti nemají místo, získáváme díky němu příliv nové energie. Svému majiteli předává teplo, energii a zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Urovnává vztahy a dlouholeté spory v rodině. Uklidňuje neurózu sídlící okolo solár plexu.

 

Granát brazilský

Dlouhá léta je užíván jako amulet, který ochraňuje před nebezpečím. Granát je velmi silný kámen, který přináší nositeli velké množství energie, udržuje organismus v rovnováze a dodává potřebný klid. Pomáhá překonat zastaralé myšlenkové vzorce a strnulé způsoby jednání. Přináší sebedůvěru a odvahu. Podporuje lásku a sexuální touhu. Granát pomáhá v krizových situacích nalézat východiska a dodat víru v lepší budoucnost i přivolat něčí pomoc. Pročišťuje čakry, otevírá srdce, pomáhá překonávat tabu. Rozvíjí rozšířené vědomí a umí vyvolat vzpomínky na minulé životy.

 

Hematit

Je to kámen zemité a stabilní energie. Posiluje organismus a dodává sílu, překonává pocity nejistoty a beznaděje. Efektivně působí proti každodennímu stresu a chrání před negativními duchovními vlivy. Přináší duši vnitřní klid, pocit bezpečí a ochrany Matky Země. Podporuje tvorbu červených krvinek a regeneruje ledviny. Posiluje dobrý spánek.

 

Chalcedon

Tento kámen mění strach, depresi a smutek v radost. Uvádí tělo, mysl a ducha do vzájemné harmonie. Zlepšuje paměť a je kamenem ochrany, obzvlášť na cestách.

 

Chryzopras

O jeho harmonizujícím vlivu na celý organismus věděli už lidé antiky. Kámen se nosí jako talisman proti závisti a černé magii. Pomáhá hledat pravdu a smysl života. Zmírňuje komplexy méněcennosti, tlumí nadměrnou žárlivost a lehké stavy hysterie. Posiluje činnost jater a funkce žláz, snižuje krevní tlak, krvácení a chrlení krve. Reguluje krevní oběh a čistí cévy.

 

Jadeit

Tento harmonizační kámen byl odpradávna nejvíce uctíván na Dálném východě, ale i ve starém Egyptě. Zosobňuje pět hlavních cností: moudrost, spravedlnost, milosrdenství, skromnost a odvahu. S oblibou je nazýván kamenem něžné lásky. Jadeit prodlužuje život toho, kdo ho rád nosí a ochraňuje nositele od všeho zlého. Posiluje nervový a imunitní systém, srdce a krevní oběh. Podporuje klidný spánek a přináší příjemné sny, na které rádi vzpomínáme. Funguje i jako účinný pomocník k prohlubování meditace.

 

Jaspis brekcie

Snoubí v sobě kreativitu a fantazii a zároveň i zemité vlastnosti, které nás podporují v tvoření. Učí nás skromnosti, soucitu, trpělivosti a podněcuje naši dobrou vůli. Dodává lidskému organismu tolik potřebnou sílu a energii. Aktivuje k optimální činnosti veškeré životně důležité orgány v těle. Tento kámen by se měl vždy dotýkat pokožky.

 

Jaspis červený

Je to ochranný červený kámen, odrážející negativitu, uklidňující rozbouřené city, uzemňující energii, napravující nepříznivé situace, pozvedající krásu a půvab. Přináší zdraví a sílu.

 

Jaspis dalmatin

Tento béžový polodrahokam je posetý tmavými puntíky. Učí rozvážnosti a trpělivosti, pomáhá nám poznat sama sebe.

 

Jaspis mookait

Přináší nositeli klid, odpočinek a pohodu. V duševní rovině pomáhá za každé situace naleznout bez problémů rovnováhu mezi vnější aktivitu s vnitřní duchovní potřebou. Posiluje imunitní systém.

 

Jaspis obrázkový

Podporuje kreativitu a souznění s přírodou. Přináší klidný a posilující spánek. Léčí imunitnísystém. Zbavuje nás obav a strachu z nejisté budoucnosti, nočních můr, poruch trávícího systému, alergií a senné rýmy.

 

Jaspis zebra

Je to ochranný kámen, odrážející negativitu, uklidňující rozbouřené city, uzemňující energii, napravující nepříznivé situace, pozvedající krásu a půvab. Přináší zdraví a sílu.

 

Karneol

Kámen s vysokou stabilizující energií nám dodává odvahu, klid, harmonii a pozitivní pohled na život. Tiší vztek, žárlivost a závist, rozptyluje deprese a negativní myšlenky. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu.

 

Korál

Jedná se o organické schránky mořských živočichů. Zvyšuje energii a životní sílu, povzbuzuje, hřeje a oživuje. Značí lásku, oddanost, pokoru a soucit s trpícími. Je symbolem mateřství. Posiluje srdce, léčí nemoci kostí a zubů.

 

Křišťál

Je to univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě. Působí jako velmi silný zesilovač energie. Negativní energie pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie. Odstraňuje škodlivé elektromagnetické záření a čistí geopatogenní zóny. Dokáže řešit všechny zdravotní problémy, včetně problémů duše a dává tělo zpět do rovnováhy. Lze jej použít jako čistič pro ostatní kameny.

 

Lapis Lazuli

Povznášející duchovní kámen, který je výborný pro meditace, přináší klid, rychle odstraňuje stres a přináší hluboký klid a mír. Ochranný kámen, především pro děti. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Udržuje v rovnováze 5. čakru a otevírá 6. čakru. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

 

Láva

Kameny dodávají svým majitelům silnou pozitivní energii. Jsou používány jako ochranné amulety, protože dokážou odrážet psychické a fyzické útoky.  K léčení je například v minulosti využívali staří Číňané nebo Mayové. Havajané je zase používali ke stavbě náboženských staveb nebo staveb určených k léčení, tedy takových menších „nemocnic“. Lávové kameny jsou symbolem životní rovnováhy, cílevědomosti a pomáhají i při čistění těla nebo při boji s obezitou. Jedná se o zemský element, který lze nosit na kterékoliv části těla.

 

Magnezit

Kámen nám pomáhá zbavovat se nejrůznějších závislostí. Přináší do našich duší klid, uvolnění a harmonii, činí nás odolné proti stresu. Snižuje hladinu tzv. „zlého“ cholesterolu, podporuje správně fungující štítnou žlázu a krevní oběh, čistí krev. Napomáhá organismu vylučovat škodlivé látky. Redukuje obezitu, nadměrné pocení a svalové napětí.

 

Malachit

Ochraňuje na cestách, pohlcuje negativní energie a odebírá z těla znečišťující látky. Neutralizuje radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. Malachit uklidňuje nervovou soustavu a podporuje klidný spánek. Při obchodních jednáních pomáhá uzavírat dobré obchody. Byl vždy považován za ženský kámen. Léčí traumata spojená se sexem v minulých životech, pomáhá při dyslexii, zvyšuje intuici.

 

Měsíční kámen

Měsíční kámen je dnes jedním z nejcennějších drahokamů, a to díky unikátnímu vzhledu, který lze asi nejlépe popsat jako světélkující mlžný měsíční opar. Od nejstarších dob je vhodný pro cestovatele. Nejúčinnější je především v obdobích úplňku a každý cestovatel by měl mít jeden měsíční kámen stále při sobě. Ocení jej také všechny ženy, jejichž je mocným ochráncem a léčitelem. Chrání průběh těhotenství a uklidňuje porod. Ulevuje od bolestí a mírní návaly ranní nevolnosti. Ženy i muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti a hrubosti. Tento kámen je synteticky vyroben.

 

Morganit

Pozitivně působí na srdce.  Pokud je barva morganitu spíš fialovo-růžová, pak harmonizuje čelní čakru, používá se ke stimulování mysli a porozumění vzpomínkám. Broskvová barva představuje hluboký duchovní aspekt božské lásky a harmonizací sakrální čakry podporuje energii Kundalini, čímž může stimulovat sexuální pocity a zlepšit tak vztahy mezi partnery. Ovlivněním čakry solar plexu podporuje nejen tvořivost, ale také ženskou energii lásky a je tak vhodný pro nezapomenutelnou zkušenost lásky. Ženám pomáhá uvědomit si svou nezávislost na mužích při současném pocitu harmonie s mužskou energií. Morganit je vhodným kamenem pro partnery, zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení.

 

Obsidián

Je to silný ochranný kámen chránící před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Obsidián je vhodné mít u sebe při zkouškách a důležitých životních rozhodnutích. Pro své intenzivní účinky by měl být nošen zároveň s křišťálem. Jeho léčebné využití pro člověka je široké. Snižuje bolestivost kloubů, léčí záněty vyvolané bakteriemi – lze jej považovat za přírodní antibiotikum a posiluje zažívací orgány.

 

Onyx

Je to ochranný kámen a pomáhá při konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích. Při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost. Dovoluje nám stát se pány svého osudu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy.

 

Opalit syntetický

Je to syntetický opalizující kámen, pro který je typická mléčná nebo duhová barva. Patří mezi tzv. transformátory, které podporují schopnost měnit vlastní život nebo i plány do budoucna. Má jemnou energii a je vhodný pro meditaci. Stabilizuje výkyvy nálad a pomáhá překonávat únavu.

 

Perleť

Perleť má různé odstíny v závislosti na druhu. Je to velmi silný a odolný materiál, který nás od minulosti oslňuje svými duhovými barvami. Amulet z perleti chrání svého nositele před nehodami a neštěstím.

 

Perly říční

Vznikají ve skořápkách sladkovodního živočicha - perlotvorky říční. Přispívají k dosažení dokonalosti a zbavují nás nechtěné zatvrzelosti. Pomáhají zpracovat citový chaos v duši. Dávají nám pocit bezpečí a chrání před hrozícím neštěstím. Staří Řekové připisovali perle schopnost udržovat krásu až do vysokého věku, probouzet a ochraňovat lásku a zmírňovat starosti a bídu. Léčebně působí při nedostatku vápníku v těle. Perla vyjasňuje pocity a potlačuje záporné emoce, podporuje fyzickou očistu a vylučování.

 

Růženín

Je symbolem lásky, krásy a uzdravování. Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Dává sílu odpouštět - nám samotným i ostatním a učí sebelásce. Univerzální léčivý kámen, dodávající životní energii, zejména starým lidem. Pomáhá přijímat nezbytnost změn, jedná se o vynikající kámen pro zdolávání krize středního věku.

 

Sodalit

Odstraňuje stres, negativní emoce a strach. Zklidňuje mysl, potlačuje duševní zmatek, posiluje nervový systém. Odhaluje příčiny obav, fobií a pocit viny. Dodává odvahu a chrání před konflikty všeho druhu. Spojuje logiku s intuicí a otevírá dokořán bránu vnímavosti ducha, neboť přináší informace z vyšší mysli až dolů na tělesnou úroveň.

 

Turmalín

Ze všech černých kamenů má největší ochrannou, očistnou a léčebnou sílu. Ochraňuje před kosmickým a pozemským zářením, patogenními zónami, spodními proudy, lidskou záští a zlobou. Spolu s růženínem a křišťálem je vhodným kamenem do ložnice, kde čistí celý prostor.

 

Turmalín meloun

Kámen se skládá zvnitřku z červeného nebo růžového turmalínu uzavřeného v zeleném. Přitahuje lásku, nejlépe funguje vyrovnaným osobám, aktivuje srdeční čakru, posiluje něhu a přátelství, prohlubuje trpělivost, učí taktu a diplomatickému jednání. Zmírňuje strach a deprese, léčí citová zranění a staré bolesti, regeneruje nervy. 

 

Tygří oko

Je to ochranný kámen Propojuje sluneční a zemskou energií a pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou. Podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Je to hřejivý kámen, podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.

 

Tyrkenit

Kámen uvolňuje napětí a přináší klid, dodává harmonii a odolnost vůči stresu. Umožňuje nenechat se zasáhnout problémy jiných, překonává nervozitu a podrážděnost. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku k nám samotným. Pomáhá nám v komunikaci. Můžeme ho najít i pod názvem Howlit.